JUVELIERIZSTRĀDĀJUMI UN ROTASLIETAS

Pirkumu grozs
Jūsu grozā 0 prece(s)
Juvelierizstrādājumu katalogs
SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS -25% (1)
SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS -30% (36)
SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS -35% (9)
SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS -40% (11)
SPECIĀLAIS PIEDĀVĀJUMS -50% (4)
Juvelierizstrādājumi ar briljantiem (275)
Zelta Auskari (303)
Zelta gredzeni (121)
Zelta Kuloni (236)
Zelta Ķēdītes (93)
Zelta Kaklarotas (16)
Zelta Aproces (60)
Zelta Ķēdīte ap kāju (1)
Zelta Pīrsingi (21)
Zelta Piespraudes, Piekariņi (5)
Zelta Kaklasaites piespraudes (1)
Zelta pulksteņi (1)
Franču bižutērija ar zelta pārklājumu (96)
MAJORICA pērles (67)
Kaklarotas ar dabīgiem akmeņiem (0)
Aproces ar dabīgiem akmeņiem (9)
Pulksteņi (138)
Sudraba Auskari (389)
Sudraba Gredzeni (262)
Sudraba Kuloni (331)
Sudraba Ķēdītes (73)
Sudraba Kaklarotas (55)
Sudraba kaklarotas ar dabīgiem akmeņiem (9)
Sudraba Aproces (63)
Sudraba aproces ar dabīgiem akmeņiem (18)
Sudraba Pīrsingi (27)
Sudraba Ķēdīte ap kāju (5)
Sudraba Piespraudes (12)
Sudraba Aproču pogas (6)
Sudraba Kaklasaites piespraudes (3)
Sudraba galda piederumi -25% (90)
Tērauda bižutērija vīriešiem (4)
Iepakojums (69)
Tīrīšanas līdzekļi (8)
Juvelierizstrādājumu veikalu aprīkojums (26)
Ielogoties
E-pasts:
Parole:
 
Reģistrēties
Atjaunot paroli
 
Juvelierizstrādājums kā dāvana

Dārglietu dāvanu maģija

Filozofs Demokrits ir teicis: „Ja spēsi sniegt dāvanu, tad ar to nevilcinies, atceries, ka apstākļi ir mainīgi”..... Ko vislabāk dāvināt mīļotajai sievietei? Protams, dārglietas! Senatnē uzskatīja, ka rotaslietu patiesā nozīme ir piešķirt maģisku spēku, sargāt un atbaidīt ļaunus garus, noslēgt enerģiju. Juvelierizstrādājumi – tas ir tas, kā priekšā sieviete nespēs noturēties. Protams, juvelierizstrādājumam ir jāpatīk Jūsu dāmai, bet gaumes visiem ir dažādas. Tādēļ izvēlēties piemērotu dāvanu nemaz nav tik vienkārši..

Pats galvenais pirkšanas procesā ir uzlaikošana. Ja Jūs izvēlaties gredzenu – uzvelciet to dāmai pirkstā: lai viņa sajūt, kā auksto metāls sasilst no rokas tilpuma. Lai papriecājas ar šķautņu spēlēm un ietvaru spīdumu, un, galvenais, sajūt akmeni. Tam ir jārada patīkamas emocijas un prieku, nedrīkst būt nekāda disharmonija vai  svārstības...

Vairāki gredzeni uz viena pirksta – tā ir slikta gaume, pat tad ja viens no tiem ir laulības gredzens. Gredzenus ar lielu akmeni nēsā uz vidējā vai rādītājpirksta. Dāmām ar īsiem pirkstiem vēlams izvairīties no lieliem akmeņiem, tāpat ir ar dāmām ar gariem pirkstiem. Neliela auguma sievietēm ar nelielām rokām labi piestāvēs šauri gredzeni ar vienu vai vairākiem nelieliem akmentiņiem; bet ja gredzens ar akmeni, tad ar šauras iegarenas formas akmeni. Gredzeni ar ovālas vai bumbiera formas akmeņiem, kuru sašaurinātais gals ir vērsts naga virzienā vizuāli delnu padara šaurāku un smalkāku. Jaunām meitenēm un jaunām sievietēm ir ieteicams nēsāt gredzenus ar vienu nelielu akmeni, vidēja vecuma sievietēm – ar lielākiem akmeņiem vai daudziem sīkiem akmentiņiem.

Vai vēlaties saistīt sevi ar mīļoto ar vienu ķēdi? Tas uzdāviniet ķēdīti vai rokassprādzi. Starp citu, šīm dāvanām piemīt lielā mērā aizmirstas, reliktu maģijas atbalsis: ķēdīte, kaklarota – sava veida gredzens uz krūtīm, no kā izriet, ka tas vienlaicīgi sargā visu ķermeni, tas ir kā burvju loks, kurš apvij dvēseli. Nevelti daudzu reliģiju atribūti parasti tiek nēsāti uz kakla un to sargājošais spēks tiek pastiprināts ar dārgmetāla ķēdīti. Iespējams, šajā apstāklī arī slēpjas ārkārtīgi lielā juvelierizstrādājumu ķēdīšu popularitāte: mūsdienās laikam grūti būs atrast sievieti, kurai nav šāda juvelierizstrādājuma.

Ķēdīšu pinumi mēdz būt visdažādākie, tā jau ir gaumes lieta. Klasiski pinumi: bruņu, enkura, lentas vai auklas tipa pinumi. Jaunu pinumu veidi ir venēciešu, figaro, ķīniešu auklas un citu tipu pinumi...... Kādam patīk klasisks stils visā, kādam citam var patikt avangards. Vieniem patīk nēsāt masīvus izstrādājumus, citiem vairāk pa prātam kaut kas ažūrs vai viegls. Kāds pinums patiks Jūsu mīļotajai – tas nav īpaši svarīgi: jebkurā gadījumā viņa spēs patiesi novērtēt Jūsu uzmanību.

Ja Jūs vēlaties iegādāties kaklarotu, tad iegaumējiet: tas ir jābūt harmonijā ar ādu. Tādēļ dodieties uzlaikot kopā ar Jūsu mīļoto, iesakiet viņai uzvilkt kaut ko ar lielu dekoltē.

Brošas un piespraudes – aksesuāri, kuri atklāj sievietes individualitāti un vēsta par viņas ieņemto stāvokli, taču jebkurā gadījumā ir jāatceras par individualitāti. Pārliecinieties, ka juvelierizstrādājumu  kvalitāte atbildīs viņas imidžam, ka tās nebūs pārāk kliedzošas un samākslotas.

Rokassprādzes bez akmeņiem nēsā brīvi, nevērīgi tās nolaižot līdz delnai. Ja rokassprādze ir rotāta ar akmeņu kompozīciju vai lielu briljantu, tā ir jāpavelk uz rokas augstāk, tādā veidā to nofiksējot. Rokassprādžu skaitu uz vienas rokas nosaka modes prasības. Acīmredzot, „austrumu” stils ļauj apvienot daudz dažādu raksturu priekšmetus. Eiropas stils neiesaka savietot priekšmetus, kuri viens otram neatbilst pēc materiāla vai dekoratīvās noformēšanas principiem.

Šķiet, pati universālākā dāvana ir auskari. Nav jāzina nekādi izmēri; Jūs varat riskēt un radīt pārsteigumu. Un dāvana, ja patiks Jūsu dāmai – jebkurā gadalaikā būs redzama visiem; un, nemainīgi, arī Jūsu prombūtnē dāmai kalpos par spilgtu atgādinājumu par Jums. Ja Jūsu mīļotā sieviete ir mazliet apaļīga, tad viņa var atļauties masīvus juvelierizstrādājumus un auskarus – pogas. Garus, nokarenus auskarus ieteicams nēsāt tikai tām, kurām ir garš kakls un pagarinātas forma seja, pie kam tikai pie līdzenām frizūrām. Mazi un plakani auskari piestāvēs apaļas formas sejas īpašniecēm. Bet lieli auskari parasti nepiestāv jaunām meitenēm.

Auskari – viena no senākajām rotaslietām daudzām tautām. Senajā Krievzemē tos izgatavoja tik lielā skaitā, ka seno juvelieru vidū bija speciāli auskaru meistari. Ar auskariem rotāja ne tikai ausis: tos piešuva pie cepurēm un piedurknēm, bet dažādos vēstures periodos auskarus nēsāja  arī vīrieši. Austrumu zemēs vīrieši auskarus nēsāja abās ausīs, bet Eiropas valstīs un Krievijā – vienu. Uzskata, ka senais krievu teiciens „Mīļam draugam arī auskaru no auss” – ir saistīts ar senu parašu dāvināt auskaru vīrietim.  Bieži vien tāda dāvana nebija paredzēta nēsāšanai, to izmantoja galvassegas rotāšanai. Bet kazakiem, ja vīrietis ausī nēsāja auskaru, nozīmēja, ka viņš ģimenē ir vienīgais dēls..

Atgriezīsimies no senajām rotaslietām uz mūsdienām... Juvelierizstrādājumu mode ir mainīga. Šobrīd ir ieteicams nēsāt vai auksti-klasiskus komplektus ar rotaslietām ar briljantiem, vai arī visdažādāko pusdārgakmeņu kombināciju lielu skaitu. Dabiski, šeit ir jānoskaidro, kādam nolūkam ir paredzēts juvelierizstrādājums un pie kāda apģērba Jūsu dāma plāno to nēsāt. Mēdz būt ikdienas vērtslietas, kuras der praktiski pie jebkuras kleitas un katram gadījumam: neuzkrītošas, nelielas bet, neskatoties uz to, pietiekami krāšņas un stilīgas. Citas ir paredzētas tikai svinīgiem gadījumiem. Ar šādiem juvelierizstrādājumiem sievietes drīkst būt vairāk ievērotas.

Daži iesaka izvēlēties akmeņus saskaņā ar matu vai acu krāsu. Vai arī saskaņā ar savu Zodiaka zīmi. Pastāv ļoti daudz apsvērumu, kuri ietekmē izvēli, bet pats galvenais, protams, ir gaume... Vēl ir jāatceras, ka vieni akmeņi daudz krāšņāk izskatās dienas gaismā (tā saucamie „dienas” akmeņi), kamēr citi akmeņi daudz skaistāk izskatās elektriskajā apgaismojumā („vakara” akmeņi). Pie „vakara” akmeņiem ir pieskaitāms briljants. Lai redzētu briljanta krāsu spēcīgo „spēli”, to vislabāk ir aplūkot pie sveces vai vājas elektriskās gaismas. Tāpat elektriskajā gaismā svinīgi izskatās rubīns (gandrīz vienmēr); dažreiz – smaragds.

Liela daļa juvelieru akmeņu pieskaitāma pie „dienas” akmeņiem: elektriskajā apgaismojumā to krāsa izbalē. Ļoti raksturīgs piemērs ir rubellīts – sarkani-rozā krāsas turmalīns. Uz zilā safīra uztveri negatīvu ietekmi atstāj elektriskā gaisma, kura spožums samazinās – safīru vislabāk nēsāt dienas laikā. Vēl viens akmens „izdzišanas”  elektriskajā gaismā piemērs – Brazīlijas ametists.

Šodien, arī kā agrāk, modē ir zelts. To var nēsāt rokassprādžu, gredzenu, auskaru veidā – gan izstrādājumos ar dārgakmeņiem, gan bez tiem. „Siltām” sievietēm – zeltītām blondīnēm un rudmatēm; blondīnēm ar salmu nokrāsu un tumšām rudmatēm ar vasaras raibumiem – jānēsā zelta juvelierizstrādājumi. Bet „vēsās” sievietes, ja viņām ir sirmi mati, izskatās daudz harmoniskāk ar sudraba rotaslietām. Pārējās dāmas var nēsāt gan zelta, gan sudraba juvelierizstrādājumus, vadoties pēc personiskās gaumes.
Uzdāviniet savai mīļotajai dāvanu – un Jūs (kā miljoni vīriešu pirms Jums pasaulē) pārliecinieties: visiem šim krāsainajiem akmeņiem un šim spīdīgajam dzeltenajam metālam tomēr ir kāds burvju spēks pār maigajām sieviešu sirdīm!